• Innerslide 1
  • Innerslide 2
  • Innerslide 3

MN5 Webshop

Harmadik hellyel zárta a 2018-as szezont az utolsó makaói futamon Michelisz Norbert, és Yvan Mullert végig kivédekezve sokat tett csapattársa, Gabriele Tarquini bajnoki címéért.

Komplett jobboldali futóműcserére volt szükség Michelisz Norbert autóján, amely a második makaói futam balesetében sérült meg az első körben. Bár ezzel az a versenye véget is ért, a BRC Racing Team szerelőinek sikerült a harmadik futamra rendbehozniuk a Hyundait, így felállhatott a második időmérőn megszerzett harmadik helyre a rajtrácson.

A második futamhoz hasonlóan ezúttal is jól rajtolt Michelisz, felért a pole pozícióból induló Rob Huff mellé, végül azonban az élre álló Esteban Guerrieri szélárnyékát kihasználva a brit maga mögött tudta őt tartani, miközben a magyar versenyző kivédekezte Yvan Muller előzési kísérletét. Hátulról azonban Jean-Karl Vernay az Audival megelőzte mindkét Hyundait, amivel Norbi a negyedik, Muller az ötödik helyre visszacsúszva folytatta.

03718011 AG 1277

Közben a 14. helyről rajtoló Gabriele Tarquini fellépett a pontszerző kilencedik helyre, a bajnoki címe azonban részben csapattársa, Michelisz Norbert kezében volt, hiszen a nagy rivális Mullernek rajta keresztül vezethetett volna az út a dobogós helyekig. Norbi elsődleges feladata tehát a négyszeres világbajnok féken tartása volt.

A harmadik körben Aurélien Panis autója állt meg rossz helyen, amiért bejött a safety car. A biztonsági autós szakasz után a hatodik körben Muller is segítséget kapott a saját csapattársától: Thed Björk megelőzte Tarquinit, aki ezzel visszaesett tizediknek. Ennek azért is volt jelentősége, mert ezzel az Yvan Muller Racing egyetlen ponttal átvette a vezetést a csapatok bajnokságában a BRC előtt.

A 11. körben Vernay beleállt a falba, amivel Michelisz visszaugrott a harmadik helyre. Az utolsó előtti körben a zengős Szabó Zsolt törte össze az autóját, ami miatt bejött a biztonsági autó, és mögötte fejeződött be a makaói harmadik futam, valamint a 2018-as WTCR-szezon. Michelisz Norbert hatodszor végzett dobogós helyen az idényben, és a negyedik pozícióban zárta a bajnokságot. A BRC végül második lett, mivel Tarquinit Björk után Berthon is megelőzte.

A bajnokság végeredménye: 1. Tarquini 306 pont, 2. Muller 303, 3. Guerrieri 267, 4. Michelisz 246, 5. Vernay 245, 6. Oriola 245, 7. Björk 242, 8. Huff 242, 9. Vervisch 228, 10. Ehrlacher 204.